Planeta Ziemia i dzieci obserwujące ją przez teleskop

Którą planetą od Słońca jest Ziemia? Ciekawostki o Ziemi

Views 476

Ziemia jest trzecią od Słońca i piątą pod względem wielkości planetą Układu Słonecznego. Razem z Merkurym, Wenus i Marsem należy do grupy planet skalistych. Sprawdź, ile waży planeta Ziemia, ile ma lat oraz ile waży i poznaj inne ciekawostki o Ziemi.

Przez wiele lat Ziemia była uznawana za centrum Wszechświata. Dopiero Mikołaj Kopernik odkrył, że to Słońce jest nieruchomym punktem, wokół którego krążą wszystkie inne ciała niebieskie. Od momentu powstania Ziemia jest jednak jedyną planetą, na której występuje życie. Jest domem dla 8 miliardów ludzi, a także dla milionów gatunków zwierząt i roślin.

Sprawdź także: Mikołaj Kopernik – wielki wszechstronny odkrywca.

Jak wygląda planeta Ziemia?

Ziemia nie jest idealną kulą. Jest szersza na równiku i węższa, lekko spłaszczona na biegunach. Jej powierzchnię w 70,8% zajmują morza i oceny, a jedynie w 29,2% kontynenty i wyspy. Planeta składa się z różnych pierwiastków chemicznych, a przede wszystkim z żelaza, tlenu, krzemu i magnezu.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()