Słońce na czarnym tle

Czy Słońce jest gwiazdą? 10 ciekawostek o Słońcu

Views 335

Słońce od zawsze stanowiło obiekt zainteresowania naukowców. Dzisiaj wiemy już o nim naprawdę wiele, ale nadal sporo rzeczy pozostaje dla nas tajemnicą. Sprawdź, czy Słońce jest gwiazdą i poznaj inne ciekawostki o tym ciele niebieskim.

Słońce znajduje się w centrum Układu Słonecznego i zajmuje aż 99% jego całkowitej masy! To ogromne ciało niebieskie, które jest źródłem energii, światła i ciepła dla wszystkich organizmów na Ziemi.

Czy Słońce jest gwiazdą?

Tak! Słońce to gwiazda najbliższa Ziemi i najjaśniejszy obiekt na ziemskim niebie. Przez wiele lat było uznawane za niezbyt wyróżniającą się gwiazdę na tle całego Wszechświata. Jednak zgodnie z najnowszymi badaniami, Słońce jest jaśniejsze niż około 90% wszystkich gwiazd Drogi Mlecznej, czyli całej naszej galaktyki!

Ile planet krąży wokół Słońca?

Dzięki wielkiemu odkryciu Mikołaja Kopernika wiemy, że to Ziemia nie jest nieruchoma i nie jest w centrum wszechświata. To właśnie Słońce znajduje się w centrum i to je okrążają inne ciała niebieskie, w tym 8 planet, czyli Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()