gra dla dzieci - rzucanie kółkiem do celu

Rzucanie do celu – jak zorganizować zabawę?

Views 396

Rzucanie do celu to jedna z ciekawszych gier zręcznościowych na podwórko dla dzieci, którą można uprawiać na świeżym powietrzu. Do gry wystarczy bardzo niewiele – odpowiedni cel, w który będziemy rzucać oraz pociski, czyli te przedmioty, którymi mamy trafić w cel.

Ogród, park, boisko szkolne to idealne miejsca do zabawy w rzucanie do celu. Bardzo łatwo można znaleźć pociski (kasztany, szyszki, drobne kamyki). Cele można wyrysować na ziemi albo powiesić na gałęzi drzewa np. kartonowe pudełko. Pamiętaj jednak, żeby nikogo nie było w pobliżu, aby kogoś nie uderzyć.

Rzucenie do celu – w co trafiać?

Aby rzucanie do celu było jeszcze ciekawsze, warto przygotować specjalną tarczę. Można np. w płaskim kartonie wykonać kilka dziur albo wykorzystać karton po kubeczkach lub jogurtach. Ma on już wycięte równe otwory, dokładnie w takiej samej odległości. Na pewno łatwo taki karton można dostać od sprzedawcy w pobliskim sklepie. Dla uatrakcyjnienia rywalizacji warto włożyć do każdego otworu karteczkę z cyfrą oznaczającą określoną punktację. Dzięki temu liczyć się będzie nie tylko trafienie w cel, ale również w konkretne miejsce, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Inną możliwością jest oznaczenie otworów tyloma kolorami, ilu jest zawodników, a punkty zdobywa się, trafiając tylko w pola oznaczone swoim kolorem. A czym można rzucać? Tu wybór jest nieograniczony. Mogą to być piłeczki kauczukowe, małe kamienie czy choćby szyszki.