Recycling. Kosze do segregowania śmieci

Co gdzie wyrzucać? Segregacja śmieci dla dzieci

Views 138

Segregacja śmieci to nasz obowiązek, dzięki któremu dbamy o planetę. Ale czy wiesz, które opakowania trzeba zgniatać, czy pojemniki trzeba najpierw umyć i co zrobić z resztkami jedzenia po kolacji? Zobacz, co gdzie wrzucać i jak robić to prawidłowo.

Przez wiele lat w Polsce tylko 20% wszystkich odpadów z gospodarstw domowych było poddawane recyklingowi, czyli ponownemu przetworzeniu. To bardzo mało! Powinniśmy poprawić ten wynik, by nie produkować gór śmieci. Segregacja śmieci nie jest trudna, jeśli tylko nauczysz się, co powinno trafiać do każdego z 5 pojemników.

Dlaczego powinniśmy segregować śmieci?

Segregacja śmieci ma bezpośredni wpływ na naszą planetę. Odpady, które są posegregowane w prawidłowy sposób, można ponownie przetworzyć (odpady z tworzyw sztucznych, suchego papieru i szkła) i wykorzystać albo poddać kompostowaniu (odpady bio i mokry papier) i uzyskać nawóz dla roślin. Dzięki recyklingowi oszczędzamy zużycie surowców naturalnych i energii, zmniejszamy ilość produkowanych śmieci i ścieków oraz ograniczamy zanieczyszczenie powietrza. Dbając o ekologię chronimy środowisko, a oprócz tego płacimy niższe rachunki za wywóz śmieci.

Zobacz także: Co to znaczy być odpowiedzialnym