zabawy andrzejkowe z laniem wosku

Gry i zabawy na andrzejki dla dzieci

Views 249

Andrzejki obchodzone są co roku o tej samej porze, w wigilię św. Andrzeja, czyli między 29 a 30 listopada. To jedno z najbardziej lubianych i magicznych świąt, podczas którego świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. Poznaj najciekawsze ciekawe propozycje zabaw na andrzejki.

Andrzejki kojarzą się z magią i wróżbami, które są obowiązkowym punktem każdej imprezy tematycznej. Ale wróżby mogą przeplatać się również z zabawami plastycznymi i ruchowymi. To dzięki nim andrzejkowy wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Sprawdź także: Wróżby andrzejkowe dla dzieci.

Tradycje andrzejkowe dla dzieci

Dawniej andrzejki były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wszystkie wróżby i przepowiednie z tego dnia były traktowane bardzo poważnie. Dzisiaj wszyscy patrzymy na gry, zabawy i wróżby na andrzejki z przymrużeniem oka, ale atmosferę tego święta można oddać przy pomocy zapalonych świeczek czy rozpalonego kominka, tańca, wierszyków andrzejkowych czy nawet kostiumów, np. czarownicy lub kapelusznika.

Gry i zabawy andrzejkowe

Oto propozycje gier i zabaw andrzejkowych, które urozmaicą każde andrzejki:

  • Malowanie balonów. Nadmuchaj balony i namaluj na nich coś związanego z andrzejkami. Mogą być to symbole andrzejek, np. klucze, jabłka, świece, kłódki, lub postaci związane z magią, np. czarownice.
  • Ciepło-zimno z andrzejkowymi symbolami. Poproś kogoś o schowanie przedmiotów potrzebnych do andrzejkowych wróżb i zagrajcie w ciepło-zimno. Możesz też poprosić o stworzenie mapy schowanych obiektów lub zrobić taką mapę dla kogoś innego.
  • Baloniki z wróżbą. Przygotuj karteczki z wróżbami (lub poproś kogoś, by je dla ciebie zrobił) i schowaj je w nadmuchanych balonach. Wybierz jeden z nich i spróbuj go przebić w kreatywny sposób, nie korzystając ze szpilek.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()