dinozaury

Jak i dlaczego wyginęły dinozaury?

Views 193

Wyginięcie dinozaurów miało to miejsce 66 milionów lat temu. Koniec ery dinozaurów zapoczątkował nowy etap w dziejach Ziemi, w którym szansę na rozwój dostały ssaki. Sprawdź, dlaczego i jak zginęły dinozaury oraz jakie współcześnie żyjące zwierzęta są z nimi spokrewnione.

Wyginięcie dinozaurów było jednym z pięciu masowych wymierań i ostatnim w dotychczasowych dziejach Ziemi. Jest określane mianem wymierania kredowego, w trakcie którego wyginęły nie tylko dinozaury, ale również około 75% wszystkich gatunków zwierząt i roślin.

Kiedy wyginęły dinozaury?

Dinozaury pojawiły się na Ziemi prawdopodobnie jeszcze wtedy, kiedy nie było oddzielnych kontynentów. Wszystkie lądy tworzyły wtedy jedną całość – Pangeę. Żyły przez miliony lat aż do czasu katastrofy kosmicznej, która miała miejsce 66 milionów lat temu.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()