Karciana gra UNO dla dzieci

Jaka jest najlepsza gra karciana dla dzieci?

Views 17

Łatwe gry karciane dla dzieci to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu. To wspólna zabawa, która rozwija strategiczne myślenie.  Zaproś do zabawy bliskich i przypomnijcie sobie zasady gry w wojnę czy Piotrusia albo spróbujcie swoich sił w popularnej grze karcianej UNO.

Poznaj najciekawsze gry karciane dla dzieci. Do niektórych wystarczy ci zwykła talia kart, do innych będziesz potrzebować gotowych zestawów ze sklepu. Gra w karty dostarczy ci wiele frajdy, a przy tym pomoże rozwinąć logiczne myślenie i zręczność. Ułatwia też naukę liczenia. Sprawdź także: Najciekawsze gry logiczne dla dzieci – czym można się bawić?

Łatwe gry karciane dla dzieci z klasyczną talią

  • Wojna – to prosta gra w karty przeznaczona dla dwóch osób, między którymi po połowie rozdziela się karty z talii. Każdy gracz ma przed sobą stos zakrytych kart. Gracze wyciągają jednocześnie po jednej karcie z talii i układają przed sobą. Gracz, który ma wyższą kartę, zabiera obie karty i odkłada je na bok. Jeśli karty leżące na stole są identyczne, gracze wyciągają kolejną parę, dopóki któryś z nich nie wygra. Grę wygrywa ten, kto zabierze wszystkie karty przeciwnika.
  • Kuku – to gra karciana dla dwóch lub więcej osób. Jeden gracz otrzymuje 4 karty, pozostali po 3. Osoba z 4 kartami zawsze przekazuje dowolną jedną kartę osobie siedzącej po lewej stronie. Jeśli któryś z graczy zdobędzie w ten sposób 3 identyczne karty, krzyczy „kuku” i wygrywa. Osoba, której nie uda się zdobyć 3 kart, musi odgadnąć, jakie zestawy udało się zebrać pozostałym graczom.