Dzieci ubrane w zimowe stroje

Gry i zabawy na ferie zimowe w domu

Views 612

Ferie spędzane w domu nie muszą być nudne. Tak naprawdę nie musisz nawet wychodzić na podwórko, żeby dobrze się bawić. Sprawdź, co robić, kiedy na zewnątrz nie ma śniegu, a ty nigdzie nie wyjeżdżasz.

Zostajesz na ferie w mieście? Przez dwa tygodnie możesz zrobić naprawdę dużo ciekawych rzeczy. Zapomnij o szkolnych obowiązkach i nie daj się nudzie!

Jak spędzić ferie w domu? Sposoby na nudę

Zorganizuj maraton filmowy

Nie musisz iść do kina, żeby obejrzeć ulubione bajki i filmy. Możesz wrócić do dobrze znanych tytułów i obejrzeć je na nowo albo dać szansę nowym produkcjom.

Graj w planszówki i układaj puzzle

Wyciągnij z szafy „Monopoly” i „Chińczyka” albo zaproponuj członkom rodziny wspólne układanie puzzli. To zajęcie na co najmniej kilka godzin. Polecamy też gry logiczne dla dzieci.

Rozwijaj swoją kreatywność

Zabawy plastyczne to ciekawe zajęcie na ferie spędzane w domu. Spróbuj ulepić coś z ciastoliny, stwórz rysunek z kawałków starej gazety albo przygotuj zimowe witraże, które można zawiesić na okno. Wypróbuj ciekawe techniki plastyczne i poczuj się jak prawdziwy artysta.

Czytaj książki, bajki i legendy

Wykorzystaj ten czas, żeby przeczytać lektury szkolne lub sięgnij po ilustrowane bajki i baśnie. Możesz czytać samodzielnie albo razem z rodzicami czy starszym rodzeństwem. W tym serwisie znajdziesz też piękne polskie legendy

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()