dzieci myślące o przyszłości i nauce

Czy wiesz kim chcesz zostać w przyszłości?

Views 967

Na pytanie, kim chcesz zostać w przyszłości, nie zawsze łatwo odpowiedzieć. Jeśli jednak odkryjesz co lubisz robić, jaka nauka sprawia ci radość, wybór zawodu w przyszłości będzie znacznie prostszy.

To, kim możesz zostać w przyszłości, to nie kwestia przypadku, ale twoich wyborów.

Co chcesz robić w przyszłości?

To pytanie z pewnością zadają ci co jakiś czas rodzice, dziadkowie, inni członkowie rodziny i nauczyciele. Część dzieci z pełnym przekonaniem odpowiada, że lekarzem, strażakiem, nauczycielem – często to wynik obserwacji pracy rodziców, zafascynowania tym, co robią. Nie ma w tym nic złego, ale zawsze warto zapytać samego siebie, czego tak naprawdę chcę, co lubię, o czym marzę.

Kim zostać w przyszłości? Jak wybrać zawód?

Wybór zawodu w przyszłości bardzo często będzie się wiązać z twoimi talentami, z tym, w czym jesteś dobra lub dobry, co przychodzi ci łatwo. Lubimy robić to, co robimy dobrze. Dlatego też, kiedy teraz zastanawiasz się, kim chcesz zostać w przyszłości, zapytaj siebie:

  • co lubisz robić,
  • nauka czego przychodzi ci łatwo,
  • za co chwalą cię nauczyciele,
  • z wykonywaniem jakich zadań nie masz problemu,
  • jakie masz pasje i zainteresowania.

W zależności od tego, czy świetnie liczysz, czy bez problemu tworzysz wyjątkowe historie, a może uwielbiasz budować z klocków skomplikowane budowle lub projektujesz sprawnie działające roboty, możesz dalej rozwijać swoje talenty. Jeśli przekonasz się, w czym jesteś naprawdę dobry, decyzja o wyborze kierunku, jaki chcesz doskonalić, a potem zawodu będzie znacznie prostsza.

Czy wiesz, że…

Na świecie i w Polsce wykonuje się różnego rodzaju testy, które pomagają określić uzdolnienia konkretnej osoby. Dzięki temu wiadomo, w którą stronę najlepiej się rozwijać.

Poznaj swoje uzdolnienia!

Pytanie, kim mogę zostać w przyszłości, ma tylko jedną odpowiedź – kim zechcesz. Lepiej jednak pracować w tych dziedzinach, których opanowanie przychodzi ci bez problemu. Skup się więc na poznawaniu własnych uzdolnień:

  • bierz udział w zajęciach dodatkowych,
  • poznaj swoje zainteresowania,
  • chodź na spotkania z inspirującymi osobami,
  • sprawdź, czego nie lubisz.

Zobacz także: Sprawdź jakie masz uzdolnienia i zainteresowania

Fot. Adobe Stocka

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()