Serduszko, gwiazdka, choinka, rękawica przyczepione do sznurka. Ozdoby świąteczne na okno

Pomysły na ozdoby świąteczne na okno – śnieżynki, aniołki i światełka

Views 122

Ręcznie robione ozdoby świąteczne na okno wprowadzą do domu świąteczny klimat. Mogą być też twoim prezentem pod choinkę dla rodziców lub dziadków. Poznaj najciekawsze i łatwe do zrobienia pomysły na bożonarodzeniowe dekoracje okienne.

Ozdoby świąteczne na okna wykonane z papieru to prosty sposób ozdobienie swojego pokoju. Sprawdź, co będzie ci potrzebne do wykonania śnieżynek, łańcucha z aniołków  i innych wiszących ozdób świątecznych na okno.

Jak zrobić ozdoby świąteczne na okno? Śnieżynki z papieru krok po kroku

Jednymi z najłatwiejszych do wykonania zimowych ozdób na okno są śnieżynki-wycinanki. Żeby je zrobić, potrzebujesz jedynie nożyczek, papieru lub bibuły i taśmy klejącej lub taśmy dwustronnej.

  1. Weź kartkę papieru A4 i złóż ją tak, aby połączyć krótszy bok z dłuższym. Po złożeniu otrzymasz trójkąt i znajdujący się pod nim prostokąt, który musisz odciąć.
  2. Otrzymany trójkąt złóż na pół, a potem jeszcze raz na pół.
  3. W miejscu, w którym łączą się wszystkie zagięcia, przytnij rogi kartki. W tym miejscu zacznij też wycinanie dowolnego wzoru: nacięć, wyciętych trójkątów, łuków.
  4. Wytnij kilka różnych płatków śniegu i przyklej je taśmą do okna. Gotowe śnieżynki możesz też połączyć ze sobą sznurkiem i zrobić z nich girlandę. Taką wiszącą ozdobę świąteczną również możesz zawiesić bezpośrednio na oknie, na karniszu lub przymocować do ściany przy łóżku lub w salonie np. przy kominku.