Napis Mama ozdobiony kwiatami

Kiedy jest Dzień Mamy? Historia święta

Views 188

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja. Innego dnia, ale w tym samym miesiącu świętuje się go aż w 63 różnych państwach. Poznaj historię tego święta i sprawdź, kiedy jest Dzień Mamy w innych krajach na świecie.

Dzień Mamy to święto, w którym jeszcze bardziej powinniśmy doceniać swoje mamy. Tego dnia na różne sposoby wyrażamy im naszą miłość, wdzięczność i szacunek.

Kiedy jest Dzień Matki?

Dzień Matki w Polsce obchodzony jest co roku tego samego dnia – 26 maja. W wielu krajach Dzień Matki jest świętem ruchomym, co oznacza, że nie jest powiązany z konkretną datą. Jest tak np. na Litwie, w Hiszpanii i Portugalii, gdzie Dzień Matki przypada na pierwszą niedzielę maja. W drugą niedzielę maja Dzień Mamy świętuje się m.in. w Czechach, Danii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Słowacji, w ostatnią niedzielę maja – we Francji, Szwecji i Tunezji, w trzecią niedzielę października – w Argentynie, a w ostatnią niedzielę listopada – w Rosji.

"; }function PrintImage(source) { var Pagelink = "about:blank"; var pwa = window.open(Pagelink, "_new"); pwa.document.open(); pwa.document.write(ImagetoPrint(source)); pwa.document.close(); }addURL() addParametr()removeNoFloow() removeOldBcFromHome() //removeOldPagination()addImageAuthor()addClass()